Кожний другий долар валютної виручки Тернопільської області зароблений працею аграріїв

Аграрний сектор є двигуном економічного зростання Тернопільщини, та попри війну, галузь практично не відстає від торішніх темпів виробництва. Аграрний сектор — основа експортних амбіцій Тернопільщини наступних років.  Зокрема, область у січні-липні 2023 року експортувала   зернових культур   на суму 153000,7 тис дол. США, що на  235,3 % більше ніж за аналогічний період  минулого року (питома частка 33,7 % у загальному експорті товарів),  насіння і плодів олійних рослин 61504,5 тис дол США, що на 197,4% більше ніж за аналогічний період минулого року (13.5%),  м’яса та їстівних субпродуктів 19011,5 тис дол США, більше на 129,4 % від а.п. минулого року (частка 4,2%), жирів та олії тваринного або рослинного походження на 17821,9 тис дол США, що більше на 128,2 % (частка 3,9%). Лише вищезгадані товарні групи аграрного експорту становлять 55,3 % від загального об'єму експорту товарів, що  у січні -липні 2023 року склав 454670,6 тис дол США, що на 120,5 % більше ніж за аналогічний період 2022 року.

 

Ділова місія до м.Кошице (Словаччина)

Торгово-промислова палата України та Рада словацьких експортерів запрошує український бізнес взяти участь у діловій місії до м. Кошице, Словаччина, яка відбудеться 01 - 03 жовтня 2023 року. Це унікальна можливість для розвитку вашого бізнесу та партнерства зі словацькими компаніями.

Запрошуємо на навчання: «Покроковий алгоритм успішної роботи в електронній системі закупівель»

 

Тернопільська ТПП  16 жовтня  2023 року запрошує слухачів  взяти участь у навчанні на тему: «Покроковий алгоритм успішної роботи в електронній системі закупівель» (програма додається). На заході детально розглядатимуться найбільш актуальні питання у сфері публічних закупівель, зокрема:

  • Як здійснювати закупівлі в період змін, враховуючи особливості визначені Постановою КМУ №1178?
  • Аналіз виключень для укладення прямих договорів без проведення відкритих торгів/електронного каталогу: нові зміни та документальне оформлення.
  • До яких закупівель потрібно обґрунтування, а до яких ні?
  • Ну і звичайно найгарячіша тема останнього часу - запит пропозицій - єдиний інструмент для проведення закупівель у Prozorro Market. Як оголосити запит вірно і легко? З чого розпочати? На якому з електронних майданчиків це зробити краще? Як відбувається кваліфікація учасників у запиті пропозицій? У яких випадках можна і як відхилити учасника при закупівлі через запит ціни пропозицій?

Тернопільська ТПП у звичному режимі видає сертифікати походження для експорту зернових культур

Роботи з визначення країни походження товарів/послуг, а також оформлення та засвідчення сертифікатів походження на товари/послуги виконуються a title="Торгово-промисловою палатою України" href="https://ucci.org.ua/sier">Торгово-промисловою палатою Ук"аїни та регіональними торгово-промисловими палатами згідно із Законом України "Про торгово-промислові палати в Україні" (671/97-ВР) (№671/97-ВР від 02.12.97). Визначення країни походження товарів/послуг, засвідчення і видача сертифікатів походження на товари/послуги здійснюються у відповідності до міжнародних конвенцій, міжнародних угод, чинного законодавства України та a title="Інструкції про порядок визначення країни походження товарів/послуг, оформлення та засвідчення сертифікатів відповідних форм" href="https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0021571-02">Інструкції про порядок визначення країни походження "оварів/послуг, оформлення та засвідчення сертифікатів відповідних форм. У цьому контексті Тернопільська ТПП продовжує видавати сертифікати походження для партій зернових культур для експорту. 

Як продавати товари через Prozorro Market?

Відбір постачальників в Prozorro Market здійснює Центральна закупівельна організація (далі-ЦЗО).  ЦЗО  публікує оголошення про проведення відбору постачальників до е-каталогу та перелік умов їх відбору на веб-порталі Уповноваженого органу (prozorro.gov.ua). Для того, щоб стати постачальником Prozorro Market подати заявку на кваліфікацію до оголошення про відбір постачальників у категорію товарів, яку ви плануєте продавати на державному маркетплейсі. Таку заявку можна подати через кабінет постачальника на одному з авторизованих електронних майданчиків, які працюють з е-каталогом: