Запрошуємо УО Тернопільщини на навчання з публічних закупівель!

 

Тернопільська ТПП  29 лютого 2024 року запрошує уповноважених осіб на очне навчання на тему: «Організація закупівельної діяльності замовників. Планування та ключові аспекти закупівель через електронний каталог».  Навчання розраховане на всіх замовників сфери публічних закупівель, які під час воєнного стану купують товари, роботи і послуги, а також новопризначених відповідальних осіб, яким  доручили займатися закупівлями. Мета навчання - підвищення кваліфікації закупівельників й отримання практичних умінь проходження без помилок усіх етапів закупівельного процесу. Програма  навчання (додається) складається з трьох основних блоків:

За підсумками 2023 року сальдо зовнішньоноторговельного обігу товарами Тернопільщини стане негативним?

За даними Державної служби статистики України  імпорт товарів на Тернопільщину зростав протягом всього 2023 року й загалом за 11 місяців 2023 року зріс на 33,7% проти аналогічного періоду минулого року. У складі товарного імпорту найбільш істотно збільшився імпорт паливно-мастильних продуктів на 223,5 % (питома вага 21,2 %).  Експорт товарів знаходиться під тиском блокади морських портів, а також (частково) обмежувальних заходів з боку країн-сусідів Східної Європи. Загалом, станом на 01.12.2023 року товарний експорт вперше з 2022 року  скоротився проти аналогічного періоду минулого року на 8,3%. 

Українсько-латвійський круглий стіл

21 лютого 2024 року о 15:00 в приміщенні ТПП України (вул. Велика Житомирська, 33, м. Київ) відбудеться Українсько-латвійський круглий стіл. Метою заходу є зустріч українських бізнесменів з представниками латвійського бізнесу для подальшого налагодження співробітництва через взаємодію між українським та латвійським бізнесом та розвиток діяльності національних інвесторів, експортерів та інших підприємств.  З латвійського боку на зустрічі буде Державний секретар Латвії, Посольство Латвії в Україні, голова Латвійської агенції інвестиційного розвитку, а також ще 20 компаній, серед яких представники таких сфер:

Запрошуємо до обговорення Проекту Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації МСП до 2027 року

Міністерство економіки спільно із Міністерством цифрової трансформації та Офісом з розвитку підприємництва та експорту оприлюднили для обговорення проєкт Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого та середнього підприємництва на період до 2027 року. Стратегія розробляється у межах проєкту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проєкту — Abt Britain та Київська Школа Економіки.

Prozorro market став обовʼязковим інструментом для закупівель продуктів харчування

Заклади освіти, охорони здоров'я та інші держзамовники, що здійснюють публічні закупівлі за бюджетні кошти, відтепер купуватимуть низку продуктів, в першу чергу, за електронним каталогом. Відповідні зміни до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану (Постанова №1178) Уряд ухвалив на засіданні 9 лютого 2024 року. Умова діє на закупівлі вартістю 100 тис грн. та вище.