Тернопільська торгово-промислова палата


Виникнення та функціонування таких суспільних інституцій, як торгово-промислові палати, безпосередньо пов’язане з розвитком товарного виробництва і торгівлі. Перші торгово-промислові палати, які можна вважати аналогами чи передвісниками сучасних, з’явилися і в європейських містах протягом ХVІ ст. Створювалися вони купцями, виробниками мануфактури для вирішення спільних питань своєї діяльності.

Презентація (україською)

Presentation (English)

Перша торгово-промислова палата була заснована на території Франції у 1599 році у м. Марселі. Наступна офіційно зареєстрована палата з’явилася аж через 65 років по тому, в м. Брюгге, територія сучасної Бельгії. 

Спочатку палати представляли лише інтереси підприємців певної галузі. Згодом стали місцем, де концентрувалися загальні економічні інтереси відповідно до потреб та уявлень підприємців. Відтоді палати стали громадськими інституціями, що представляли інтереси ділових кіл певної території, фінансувалися ними і управлялися їх представниками.

Нині у світі налічується близько 13 000 палат, і мережа Торгово-промислових палат є найбільшою бізнес-мережею в глобальному масштабі. Найбільшою міжнародною неурядовою організацією є Міжнародна торгова палата, заснована у Парижі в 1919 році. В ній представлені торгово-промислові палати, ділові кола, компанії та банки більш, ніж з 140 країн світу. ТПП України є членом Міжнародної торгової палати з 2001 року.

Створення Торгово-промислової палати України  бере початок з відкриття Українсько-Східної торгової палати у 1925 році. Поступово охопивши усі регіони України, у 1972 році на базі відділення ТПП СРСР була створена Торгово-промислова палата Української РСР, а в якості палати незалежної України вона почала активно розвиватися з 1992 року. Станом на 2 грудня 1997 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про торгово-промислові палати в Україні», згідно якого ТПП України – є недержавною неприбутковою самоврядною організацією, що на добровільних засадах об'єднує юридичних осіб, діючих відповідно до законодавства України, і громадян України у якості підприємців та їх об'єднання. Відповідним чином, втручання державних органів та їх посадових осіб у діяльність торгово-промислових палат, так само, як і втручання торгово-промислових палат у діяльність державних органів та їх посадових осіб не допускається.

Історія розвитку Тернопільської торгово-промислової палати бере початок з 1954 року, однак палата у сучасному сприйнятті була створена у 1995 році. В умовах незалежності України з’явились нові пріоритети, а відтоді діяльність Тернопільської торгово-промислової палати спрямована на створення сприятливих умов розвитку підприємництва та зовнішньоекономічних зв’язків в області, експорту українських товарів, наданню практичної допомоги підприємцям у проведені торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, пошуку ділових партнерів та інвесторів як в регіоні своєї діяльності, так і за її межами.
   
Палата у вирішенні своїх статутних завдань взаємодіє з органами законодавчої та виконавчої влади, ТПП України, посольствами, торговими представництвами, членами палати, підприємствами і організаціями регіону.

Найважливіші завдання над якими працює палата це - сприяння розвитку народного господарства та економіки регіону, створення сприятливих умов для підприємницької діяльності та підвищення її ефективності, сприяння у пошуку ділових партнерів та інвесторів, розвиткові зовнішньоекономічних зв'язків, довідково-інформаційне і консультаційне забезпечення cуб'єктів підприємницької діяльності.

Представники керівних органів Палати являються членами координаційних рад, груп та комісій з питань розвитку економіки та зовнішньо-економічних зв'язків регіону.

 

 Адреса і контакти:

Тернопільська торгово-промислова палата
вул. Руська, 40, м. Тернопiль, 46001, Україна
тел. (0352) 25-14-57, 52-34-68, 25-56-18,
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розташування на Google Map