Замовники з Тернополя, Борщева, Чорткова і Козови взяли участь у черговому навчанні з питань публічних закупівель

У Тернопільській ТПП 8 вересня 2023 року  відбулося навчання  на тему: «Відкриті торги на новий лад. Найголовніше про основне!" Навчання проводилося з метою підвищення кваліфікації  досвідчених замовників, які здійснюють закупівлі за процедурою «відкриті торги». Під час  навчання слухачі опрацювали  такі основні блоки:
• Планування публічних закупівель. Як взаємодіють Постанова КМУ №1178 та Закон 922, яким нормативно-правовим актом керуватися у своїй діяльності?
• Відкриті торги: як правильно скласти Тендерну документацію для успішного проведення відкритих торгів з врахування останніх змін до Постанови КМУ №117?, 
• Алгоритм проведення відкритих торгів;
• Внесення змін та роз’яснень до тендерної документації. Антидемпінгові заходи;
• 24 години на виправлення помилки: що і в яких випадках не можна давати на виправлення. Документальне оформлення;
• Аномально низька ціни – як діяти Замовникам та Учасникам?
• Порядок оскарження процедур закупівель: що врахувати  Замовнику?
 
Особливий інтерес слухачів, уповноважених осіб з публічних закупівель, які представляли замовників з  територіальних громад Тернополя, Зборова, Козови, Чорткова, Борщева і Скали -Подільської, викликали питання закупівлі природного газу на майбутній опалювальний сезон та  певні зміни до правил та умов проведення публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно  з постановою  КМУ №952 від 1 вересня 2023 року.   Так, коротко про них: зміни пов'язані із завершенням карантину: однією з ключових змін є виключення з постанови вимог (5 абзацу пункту 3), що стосуються закупівель товарів для боротьби з пандемією COVID-19. Раніше такі закупівлі були в окремому переліку і їх можна було не локалізовувати, але тепер цей виняток прибрали. Обґрунтування підстав: замовники тепер зобов'язані не лише зазначити підстави для проведення закупівлі (зміни до 29 абзацу пункту 13), але й оприлюднювати обґрунтування цих підстав разом із договорами та додатками. Це обґрунтування подається у вигляді розпорядчого рішення замовника або іншого відповідного документу, який готує уповноважена особа замовника та погоджується керівником або іншою визначеною особою. Це так само стосується і 5 абзацу пункту 9. Санкції для учасників: тепер замовники мають можливість не відхиляти тендерні пропозиції учасників, які підпадають під санкції заборони участі у публічних закупівлях, коли їх активи передані в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів (зміна до пункту 47 підпункту 11). Нові повноваження для органів контролю: Державна аудиторська служба України отримала розширені повноваження, включаючи можливість моніторингу спрощених закупівель (зміна до пункту 23).